Учасники маршу розмальовують обличчя у кольори трангендерного прапору. Він був створений у 1999 році американською трансгендерною жінкою Монікою Хелмс і вперше показаний на параді у Феніксі, штат Арізона, США у 2000 році. Полотно якого складається з поздовжніх смуг блакитного, рожевого та білого кольору. Його авторка пояснює, що блакитні та рожеві смуги символізують чоловічу та жіночу стать відповідно, тоді як білий — інші стани (інтерсексуальність, трансгендерність, невизначений гендер)
Фото: Анастасія Власова/Громадське
Під час маршу пам'яті трансгенденрих людей, які загинули внаслідок насильства постраждав канадський журналіст, а також учасники заходу. Праворадикали зірвали подію, яку вже втретє проводили в Києві. Як це було — дивіться у фоторепортажі Громадського.

Замість двох запланованих годин на Михайлівській площі подія тривала щойнайбільше 30 хвилин біля входу в метро Університет. За словами правозахисників, поліція силою почала відтісняти учасників у метро та на платформу, відтак — заблокувавши їх у середині та перекривши вхід у підземку. Водночас організаторка маршу Інна Ірискіна повідомила Громадському, що поліція «порадила» учасникам піти в метро через небезпеку. В поліції заперечують застосування сили до учасників.

Ще дорогою до місця збору учасники маршу помітили, що за ними слідкують люди із радикальних угруповань, які раніше зривали подібні заходи. Щойно марш розпочався, як люди в чорному почали закидати учасників димовими шашками.

Кореспондентка Громадського повідомила, що двом учасницям протесту невідомі розпилили перцевий газ в обличчя. Їх відправили до лікарні швидкою. Правоохоронці повідомили, що провадження не реєстрували, оскільки постраждалі відмовилися писати заяву.

Крім того радикали напали на канадського журналіста Майкла Колборна. Поліція кваліфікувала напад як хуліганство. На подію одразу відреагував посол Канади в Україні Роман Ващук. На питання про те, чому поліція не кваліфікувала напад на нього як «перешкоджання журналістській діяльності», прес-секретарка столичної поліції Анна Зубрєва пояснила: Колборн не мав при собі посвідчення журналіста та не є членом журналістських спілок. У поліції його назвали блогером.

Зазначимо, що Колборн називає себе журналістом-фрілансером. Його роботи публікували такі видання як Haaretz, Foreign Policy та CBC.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Змінити стать в Україні: історія трансгендерної жінки

Охочих взяти участь у марші було близько 100 людей. Захистити їх не змогли понад півтисячі поліцейських, які охороняли порядок у районі. Речниця поліції Києва Оксана Блищик в коментарі Громадському сказала, що поліція запобігала правопорушенням на марші, проте «інформацію про силові дії проти учасників перевірятимуть».

Нагадаємо, що на початку вересня в центрі Києва напали на представників ЛГБТ.

Поділитись: