УКРАЇНА

АвтоЗАЗ може припинити роботу через брак замовлень

8 лютого, 2018 17:39
УКРАЇНА/АвтоЗАЗ може припинити роботу через брак замовлень
Зберегти
Вигляд
Корпорація «Укравто» (Київ) готова законсервувати виробництво на «Запорізькому автомобільному заводі» (ЗАЗ, ПАТ «Промавтоінвест», Запоріжжя).

Корпорація «Укравто» (Київ) готова законсервувати виробництво на «Запорізькому автомобільному заводі» (ЗАЗ, ПАТ «Промавтоінвест», Запоріжжя).

«Наразі ЗАЗ намагається шукати будь-які замовлення — випускати непрофільну продукцію, веде переговори про складання тракторів корейської фірми LS. Всі ці дії спрямовані на збереження підприємства і колективу, на збереження промислового потенціалу Запорізької області і України. Але, якщо в найближчий час ситуація не зміниться, єдиним виходом дійсно буде консервація виробництва і припинення існування в Україні автомобілебудівної галузі як такої», — повідомили в прес-службі корпорації на запит Громадського.

В «Укравто» нагадали, що завод закінчив 2017 рік з великими збитками (170 млн гривень збитків за 9 місяців, розрахункова сума збитків в річному звіті складе близько 296 млн гривень, з урахуванням збитків від переоцінки кредитного портфеля). Станом на січень у «ЗАЗ» заборгованість за кредитами — 3 млрд грн і 24 млн доларів США.

Торік було вироблено 1674 автомобілі при проектній потужності 150 тисяч авто на рік. На заводі працює всього 1350 людей, але вони зайняті не повний тиждень.

У 2008 році в Україні продавалося 623 тисяч нових автомобілів, з яких 258 тисяч авто були виробництва ЗАЗ. За минулий рік ринок склав всього 80 тис. авто, з яких ЗАЗ зміг реалізувати 1673 нових автомобілів.

ПАТ «Промавтоінвест» (раніше ПАТ «Запорізький автомобільний завод», Запоріжжя) — найбільший в Україні автомобільний завод. Входить в корпорацію «Укравто» (Київ) бізнесмена Таріела Васадзе. «Укравто» також контролює декілька компаній-імпортерів та дистрибюторів іноземних легкових автомобілів.

У 2017-му АвтоЗАЗ перестав виробляти Lanos через масовий ввіз старих авто на єврономерах.

Наприкінці 2016-го ЗАЗ змінив назву і форму власності.

Більше про:
# заз
# Запоріжжя
Пов`язані новини