Народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова комітету соцполітики Галина Третьякова назвала замалою заробітну плату парламентів, щоб якісно забезпечувати їхню роботу.

Про це вона заявила нам у спецпроєкті «Доторканні».

«Депутатська заробітна плата вона не тільки для депутата. Вона невелика, можна навіть сказати, що в реаліях для того, щоб забезпечити роботу народному депутату, вона замала», — вважає Третьякова.

Вона уточнила, що депутатам нараховують у середньому 42 тисячі гривень на місяць «брутто», а «на руки» (після відрахування податків) вони отримують 32-35 тисяч залежно від того, чи брав парламентар відпустку.

«Тут дуже якісь цікаві правила нарахування, бо зарплату ми отримуємо раз на місяць, у нас немає авансів. Нас весь час смикають, це один раз на місяць, місяць пройшов, ти отримуєш її 10-15 числа, не встигаєш якось сформувати свої витрати, для того, щоб це робити», — зазначила депутатка.

Водночас більшою проблемою вона вважає низькі виплати на «організацію діяльності народного депутата», які нараховують окремо від зарплат депутатам як фонд на оплату помічників.

«Народний депутат має мати юридичну підтримку, організаційну… має бути контроль того, що відображається у ЗМІ. Крім того, має бути особистий помічник, який буде твій розклад [формувати]… На помічників оця сума, яка надається, — 42 тисячі гривень (після відрахування податків — ред.) на чотирьох осіб. Це замало», — вважає Третьякова.

Зокрема, досить багато часу займає опрацювання вхідної кореспонденції, чим, за її словами, у європейській практиці займаються офіси народних депутатів. Додає, що чинна організація працюючого народного депутата не дає йому можливості «віддати все належне батьківщині під час його каденції».

Нагадаємо, 20 червня 2020-го голова політичної партії «Голос», народна депутатка Кіра Рудик поскаржилася на низьку заробітну плату у 35 тисяч гривень і анонсувала шляхи її підвищення.

Поділитись: