У Північноатлантичному Альянсі заявили, що на цьому тижні не відбудеться засідання комісії Україна-НАТО на рівні глав Міністерств закордонних справ.

У Північноатлантичному Альянсі заявили, що на цьому тижні не відбудеться засідання комісії Україна-НАТО на рівні глав Міністерств закордонних справ. «Укрінформ» з посиланням на дипломатичні кола повідомляє, що причиною цьому є вето Угорщини.

«На даний момент ніяких комісій Україна-НАТО не планується. Але Україна є важливим партнером для НАТО, і наш діалог триває», — заявили у прес-службі Альянсу.

«Укрінформ» додає, що Будапешт вже втретє блокує засідання Комісії на міністерському рівні, висловлюючи таким чином претензії щодо мовної статті українського закону про освіту.

У лютому Будапешт заблокував  друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

Згодом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пообіцяв заблокувати участь президента Порошенка у саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі у липні 2018 року.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

У МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не змінять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Поділитись: