Засідання Радбезу ООН під головуванням лаврова: генсек та посли трьох країн засудили російське вторгнення

У Нью—Йорку відбувається засідання Ради безпеки ООН під головуванням міністра закордонних справ росії сергія лаврова. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш і представники від США, Великої Британії та Швейцарії під час засідання засудили російське вторгнення.
Про це пишуть CNN та The Guardian. Також про це повідомляється на сайті ООН.
росія ініціювала засідання, щоб обговорити багатостороннє співробітництво, яке ґрунтується на захисті принципів Статуту ООН та Декларації про принципи міжнародного права 1970 року.
У своїй промові лавров заявив, що ООН «переживає глибоку кризу» і звинуватив у цьому США та західні країни.
За словами Лаврова, США та союзники «відмовляються від дипломатії та вимагають з’ясування стосунків "на полі бою"». Він також звинуватив НАТО в «нахабному поглинанні» територій, де «існують та існуватимуть життєво важливі інтереси росії».
Крім того, він назвав Міжнародний валютний фонд (МВФ) органом, який працює на «досягнення цілей Сполучених Штатів та їх союзників, включно з цілями військового характеру».
Натомість Гутерреш наголосив, що вторгнення росії в Україну в порушення Статуту ООН та міжнародного права обернулося величезними стражданнями та руйнуваннями для країни та її народу, а також посилило глобальні економічні потрясіння, викликані пандемією COVID-19.
«Напруженість між великими державами досягла історичного максимуму», — підкреслив генсек.
Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що саме росія своїм вторгненням в Україну «завдала удару в серце Статуту ООН».
«Це стосується не лише України чи Європи. Це стосується всіх нас. Бо сьогодні це Україна. Але завтра це може бути інша країна. Інша маленька країна, яка зазнає вторгнення свого більшого сусіда», — наголосила Томас-Грінфілд.
Вона додала, що поки дипломати засідають у Радбезі ООН, росія готує «наступну Бучу, Маріуполь, Херсон, наступний воєнний злочин та звірство».
Представниця США також закликала росію негайно звільнити репортера The Wall Street Journal Евана Гершковича та колишнього морського піхотинця Пола Уілана, які звинувачуються росією у шпигунстві. Сестра Уілана, Елізабет, була присутня на засіданні Радбезу.
Головування росії в Радбезі ООН
росія зайняла крісло голови Радбезу ООН у квітні відповідно до правила ротації: кожен із 15 членів Радбезу, включно з постійними та непостійними, обіймає цю посаду по черзі, в алфавітному порядку.
У березні головував Мозамбік, а у квітні настала черга російської федерації. Востаннє росія головувала в Радбезі ООН в лютому 2022 року перед повномасштабним вторгненням в Україну.
Президент України Володимир Зеленський назвав головування росії в Раді Безпеки ООН «абсурдним і деструктивним». За словами Зеленського, «немає такої форми терору, яка ще не була би здійснена росією».
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав членів Радбезу ООН перешкоджати будь-яким спробам росії зловживати своїм президентством.
Перед засіданням 24 квітня усі 27 послів Європейського Союзу виступили зі спільною заявою, в якій засудили вторгнення росії в Україну.
- Поділитися: