Обвинувачені Роман Жмурко (ліворуч) та Денис Подолян (праворуч).
Фото:

Вікторія Рощина/ hromadske

Судове засідання у справі подвійного вбивства у Нікополі, що сталось у лютому 2016 року, внаслідок якого загинули Ілля Боднар та Різван Тапаєв, а батько останнього в листопаді 2017 підірвав залу нікопольського суду, перенесли на 4 грудня через хворобу адвоката одного з обвинувачених Дениса Подоляка та неявка свідка Яна Яцишина.

Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.

Раніше Дніпропетровський апеляційний суд змінив запобіжний захід обвинуваченим у вбивстві Роману Жмурку і Денису Подоляку з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт, наголосивши на порушенні розумних термінів розгляду справи судом першої інстанції та на тому, що з 2016 року обвинувачені перебувають під вартою, а прокуратура досі не допитала свідків. Також з цього приводу судді звернуться до Вищої ради правосуддя, розповіли hromadske у прес-службі суду і додали, що потерпіла у справі (сестра загиблого Іллі Боднара — ред.) не заперечувала. Натомість, сама жінка нам розповіла, що посилалась на розгляд суду. Водночас, після цього, нікопольський суд за клопотанням обвинувачених дозволив змінити їм місце перебування з адреси їхньої реєстрації на місце проживання їхніх цивільних дружин.

Нагадаємо, 10 лютого 2016 року в Нікополі в автомобілі Geely Emgrand вбили двох чоловіків — Різвана Тапаєва та Іллю Боднара. Поліція затримала трьох підозрюваних у скоєнні злочину — Дениса Подоляка, Романа Жмурко та Сергія Вороновського. 

30 листопада 2017 року в Нікопольському суді, під час 21-го судового засідання, батько одного із загиблих — Руслана Тапаєва, підірвав дві гранати. Сам чоловік та один обвинувачений — Сергій Вороновський загинули. 10 людей госпіталізували. 

Потерпілі Тапаєви стверджують, що на місці злочину 10 лютого 2016 було близько 7 осіб, зокрема людина, яку слідство називає лідером нікопольського злочинного угруповання «Біле братство» Ян Яцишин. Досудове слідство встановило, що на місці злочину був Lexus темного кольору, у якому міг перебувати останній та який «також міг бути використаний та пристосований злочинцями для скоєння злочину» — йдеться в ухвалі суду. Раніше hromadske повідомляло, що подібне авто, яке рухалось із Нікополя до Дніпра, було зупинено поліцейськими в Солоному одразу після вбивства, ним керував саме Ян Яцишин. В автомобілі виявили зброю, а чоловік заявив, що транспорт та речі у ньому не його. Яцишин причетність до злочину спростовує.

Ян Яцишин проходить свідком у цій справі, оскільки обвинувачені, за даними слідства, були членами його угруповання. Але чоловіка досі не допитали. Сам Яцишин наразі є фігурантом іншої справи — його підозрюють в організації замаху на умисне вбивство на Житомирщині. Взимку 2018 він вийшов із СІЗО під заставу і зник. Його оголосили у розшук і згодом затримали у Дніпрі. Втім, на початку листопада суд відпустив Яцишина під нічний домашній арешт, про це hromadske повідомили у прокуратурі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile