Світ

Засновник WikiLeaks Ассанж і надалі житиме в посольстві Еквадору в Лондоні

13 лютого, 2018 18:06
Світ/Засновник WikiLeaks Ассанж і надалі житиме в посольстві Еквадору в Лондоні
Зберегти
Вигляд
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, звинувачений у Швеції за сексуальні домагання та зґвалтування, продовжить своє перебування у посольстві Еквадору в Лондоні після програшу апеляції.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, звинувачений у Швеції за сексуальні домагання та зґвалтування, продовжить своє перебування у посольстві Еквадору в Лондоні після програшу апеляції.

Про це повідомляє ВВС.

Суд підтримав ордер на арешт Ассанжа. У разі, якщо він залишить приміщення посольства, його арештують.

Старша суддя округу в суді у Вестмінстерському магістраті Емма Арбутнот сказала, що її не переконали аргументи юридичної команди Ассанжа.

На початку лютого Вестмінстерський магістратський суд у Великій Британії залишив чинним ордер на арешт засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Адвокати Ассанжа раніше передали до суду прохання про скасування ордера. На їхню думку, підстав заарештовувати його немає, оскільки формальним приводом для видачі ордера була справа про зґвалтування в Швеції. У травні 2017 року справа була закрита.

1 грудня 2010 Інтерпол видав ордер арешт Ассанжа, його оголосили в міжнародний розшук за звинуваченнями з боку Швеції у зґвалтуванні в місті Енчепінг, двох випадках сексуального домагання (в Енчепінгу та Стокгольмі) і «незаконному примушуванні», в чому Ассанжа звинувачують двоє жінок.

Усе це нібито було скоєне протягом двох днів у серпні, коли Ассанж перебував у Швеції з робочим візитом.

7 грудня 2010 року його арештувала британська поліція.

Адвокат журналіста заявляв, що ці звинувачення політично мотивовані і пов'язані з «полюванням» на Ассанжа, «влаштованим урядом США».

24 лютого 2011 року Белмарський магістратський суд Великої Британії ухвалив екстрадицію Ассанжа до Швеції. Це рішення витримало всі апеляції.

19 червня 2012 року Ассанж попросив політичного притулку в  Еквадорі. 

Незабаром стало відомо, що він залишається на території  посольства до рішення влади про надання або ненадання притулку.

Оскільки Ассанж порушив умови звільнення під заставу (проводив ніч не в затвердженому місці), влада Англії заявила про готовність заарештувати його, як тільки він залишить стіни посольства.

16 серпня влада Еквадору заявила про свою згоду надати Ассанжу політичний притулок.

19 серпня Ассанж вперше за довгий час виступив на публіці з балкону посольства. Британське МЗС направило до посольства Еквадору офіційний лист з пропозицією продовжити переговори про видачу Ассанжа.

Пов`язані новини