Життя

Засновник WikiLeaks Ассанж отримав громадянство Еквадору

11 січня, 2018 19:46
Життя/Засновник WikiLeaks Ассанж отримав громадянство Еквадору
Зберегти
Вигляд
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж 12 грудня 2017 року одержав громадянство Еквадору.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж 12 грудня 2017 року одержав громадянство Еквадору.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на міністра закордонних справ Еквадору Марію Фернанду Еспінозу.

Раніше міністр повідомила, що Еквадор намагається домовитися з Великою Британією стосовно статусу Ассанжа. Британське міністерство закордонних справ заявило, що відхилило отриманий від Еквадору запит надати Ассанжу дипломатичний імунітет.

«Еспіноза не пояснила, яким чином надання громадянства може допомогти Ассанжу уникнути арешту британською поліцією», — пише видання.

Нагадаємо, 21 квітня 2017-го року повідомлялося, що влада США планує офіційно висунути звинувачення засновникові організації WikiLeaks Джуліану Ассанжу і домогтися отримання ордера на його арешт.

Пізніше прокуратура Швеції скасувала арешт Ассанжа. Однак лондонська поліція заявила, що Ассанжа все одно арештують після того, як він залишить посольство Еквадору в столиці Великої Британії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Директор ЦРУ назвав Wikileaks «недержавною ворожою розвідувальної службою».

Портал WikiLeaks заснований Джуліаном Ассанжем у 2006 році. Команда сайту публікує секретні документи, отримані від інформаторів.

У 2010 році правоохоронні органи Швеції висунули проти Ассанжа звинувачення в сексуальних злочинах і запросили Велику Британію депортувати засновника WikiLeaks, який знаходився на її території.

Ассанж відкинув звинувачення, а також припустив, що правоохоронні органи Швеції можуть видати його США.

Британія погодилася видати Ассанжа, але Еквадор надав йому політичний притулок.

З червня 2011 року Ассанж перебуває в посольстві Еквадору в Лондоні. Якщо він покине дипмісію, його чекатиме екстрадиція до Швеції.

Пов`язані новини