Життя

Заступник глави СБУ отримав від держави квартиру за 6 млн гривень у центрі Києва — «Наші гроші»

«Наші гроші»
Життя/Заступник глави СБУ отримав від держави квартиру за 6 млн гривень у центрі Києва — «Наші гроші»
Зберегти
Вигляд
Заступник глави Служби безпеки України Віктор Кононенко отримав від держави службову квартиру вартістю понад 6 мільйонів гривень у центрі Києва і одразу приватизував її.

Про це йдеться в розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Як повідомили журналісти, йдеться про квартиру в житловому комплексі «Джек Хаус» в центрі Києва.

«Орієнтовна вартість квадратного метра тут — 2 000 доларів. Кононенко отримав 3-кімнатну квартиру площею у понад 100 квадратних метрів і записав її на себе, дружину та сина», — зазначають автори розслідування.

За даними «Наших грошей», у цьому житловому комплексі є власний ресторан, фітнес-клуб, SPA і термальний басейн на даху, з видом на весь Печерськ і центр Києва.

«Після видачі службової квартири, наприкінці серпня, СБУ подало клопотання до Печерської РДА щодо виключення її з числа службових. У вересні Печерська РДА погодила клопотання. У жовтні було прийняте позитивне рішення, а 1 листопада вже було оформлене право власності. Увесь процес «дарування» тривав рівно 2 місяці», — йдеться в розслідуванні.

Також журналісти зазначають, що теща Кононенка — Надія Вознюк — придбала паркомісце у цьому житловому комплексі ще в липні, до того, як заступник глави СБУ отримав цю нерухомість.

«Власного авто жінка не має, живе у Староконстянтинові Хмельницької області і є пенсіонеркою. Попри це, вона знайшла 40 тисяч доларів на купівлю парковки, де найвірогідніше буде стояти авто дружини Кононенка. Зазначимо також, що протягом останніх кількох років Вознюк стала власницею одразу трьох квартир в Черкасах», — розповіли автори розслідування.

Сам Кононенко заявив журналістам, що нічого дивного в отриманні квартири в Києві не бачить, наголосивши, що «стояв у черзі і мав всі права».

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України порушило кримінальну справу стосовно першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України Сергія Семочка після публікації журналістського розслідування.

Журналісти програми «Наші гроші» 1 жовтня оприлюднили сюжет про першого заступника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. У розслідуванні йдеться, що сім’я Семочка володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів, а його найближчі родичі мають російські паспорти. Аналіз доходів родини Семочка за останні вісім років показує, що в них не мало б вистачити коштів і на один з будинків. 

Журналісти «Наших грошей» також заявили про причетність Семочка до дефіциту препаратів для діалізу, що, на їх думку, ймовірно було наслідком вимагання відкатів у фармакологічних компаній з боку СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Будинок за $8 млн і паспорти РФ: Заступник глави зовнішньої розвідки Семочко дав інтерв'ю щодо розслідування про нього

Пізніше Служба безпеки підтвердила російське громадянство родичів заступника глави Служби зовнішньої розвідки Семочка.

Пов`язані новини