Заступники генпрокурора Євгеній Єнін та Анжела Стрижевська підтвердили факт зустрічі в Ізраїлі у 2016 році з міністром енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким.

Заступники генпрокурора Євгеній Єнін та Анжела Стрижевська підтвердили факт зустрічі в Ізраїлі у 2016 році з міністром енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким.

Про це Єнін заявив в офіційному коментарі, оприлюдненому Генпрокуратурою.

Заступники генпрокурора заявили, що їхня зустріч в Ізраїлі нібито мала офіційний характер.

«Хотіли би відкинути звинувачення про неофіційний характер зустрічі. Поїздка була у формі офіційного відрядження. Метою поїздки була зустріч з фігурантом кримінальної справи Едуардом Ставицьким, який постійно проживає в Ізраїлі. Проводилася перевірка його готовності до спіпраці зі слідством», — заявив Єнін.

За його словами, що ініціатива про зустріч нібито виходила саме від Ставицького.

Водночас Єнін та Стрижевська не пояснили, чому їхня зустріч відбувалася у готельному номері Тель-Авіа, про що раніше заявили журналісти «Слідства.Інфо», у розпорядженні яких опинився аудіозапис зустрічі.

Журналістка «Слідство. Інфо» Анна Бабінець з посиланням на власні джерела повідомляє, що правоохоронні органи Ізраїлю нічого не знали про організацію цієї зустрічі, що є порушенням дипломатичних процедур.

Коментар заступників генпрокурора Стрижевської та Єніна щодо кримінального провадження стосовно Едуарда Ставицького

9 червня проект «Слідство.Інфо» оприлюднив розслідування, в якому йшлося що заступники генпрокурора Євгеній Єнін та Анжела Стрижевська таємно зустрічались з міністром енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким. У матеріалі журналістів йшлося про те, що нинішні посадовці в Україні можуть допомагати колишнім чиновникам часів Януковича уникнути покарання.

Ставицького в Україні звинувачують у зловживаннях у процесі відчуження землі. Зустріч заступників генпрокурора зі Ставицьким могла бути спробою схилити Едуарда Ставицького до угоди зі слідством. Проте така угода укладається лише за офіційною процедурою і передбачає певні умови.

Метою зустрічі нібито була домовленість прокуратури з Едуардом Ставицьким про перекваліфікацію справи.

«Слідство. Інфо» має у розпорядженні аудіозапис рохмови заступників генпрокурора зі Ставицьким та його адвокатами.

Євгеній Єнін у коментарі Громадському заявив, що вважає провокацією оприлюднені записи у розслідуванні журналістів.

24 березня 2014 року Генпрокуратура оголосила в розшук Едуарда Ставицького. Стосовно нього було розпочато кримінальне провадження за «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Слідом за ГПУ Служба безпеки України також оголосила його в розшук.

5 квітня 2016 року Ставицький був оголошений в розшук Інтерполом.

Наразі Ставицький проживає в Ізраїлі під ім'ям Натан Розенберг. Україна направила Ізраїлю запит на екстрадицію Ставицького.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невловимий Ставицький: міністр-втікач і підозрюваний у відчуженні Межигір'я.

Поділитись: