Колишній генерал-лейтенант міліції Олексій Пукач, якого засудили за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, подав касацію з вимогою скоротити йому термін ув’язнення з довічного до 15 років.

Про це повідомляє Kyiv Post.

Пукач змінив свої свідчення і тепер наполягає, що «перевищив повноваження». Раніше він заявляв, що разом з ним мають сидіти колишній президент Леонід Кучма та його помічник Володимир Литвин.

«Я можу визнати, що перевищив свої повноваження, і це призвело до смерті Гонгадзе. Я вже відбув повний строк за цей злочин. Вони не мали права дати мені довічне», — стверджує ув’язнений. 

Засідання у його справі має відбутися 9 жовтня. Якщо суд задовольнить касацію, Пукач може вийти на свободу.

Гонгадзе, який викривав владу при президенті Леоніді Кучмі, зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того року в лісі під Таращею Київської області виявили обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. Убитого журналіста поховали 22 березня 2016 року в Києві. 

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши винним у вбивстві Гонгадзе. Апеляційний суд залишив у силі вирок. 10 січня 2018 засудженому за вбивство Гонгадзе Пукачу переглянули термін за «законом Савченко».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile