УКРАЇНА

Засуджений в РФ Виговський зможе відбувати покарання в Україні

13 лютого, 2017 14:02
УКРАЇНА/Засуджений в РФ Виговський зможе відбувати покарання в Україні
Зберегти
Вигляд
Дарницький районний суд Києва визнав вирок засудженого за шпигунство в Росії українця Валентина Виговського і почав процедуру його передачі в Україну в рамках Конвенції про передачу засуджених осіб

Дарницький районний суд Києва визнав вирок засудженого за шпигунство в Росії українця Валентина Виговського і почав процедуру його передачі в Україну в рамках Конвенції про передачу засуджених осіб.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, суд задовольнив клопотання Мін'юсту про те, що Виговський повинен відбувати покарання за злочин за частиною 1 статті 114 Кримінального кодексу (шпигунство) у вигляді 11 років позбавлення волі на території України.

У свою чергу перший віце-спікер Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко відзначила, що наразі важливо, щоб Російська Федерація передала утримуваного Виговського шляхом екстрадиції.

«Як відомо, процедура екстрадиції залежить від двох сторін. Очевидно, що Україна готова прийняти всіх політв'язнів Кремля для того, щоб вирішили питання їхньої реабілітації в Україні, і насправді дуже важливо, щоб тепер Російська Федерація передала через екстрадицію Валентина Виговського», — сказала вона.

Виговський був затриманий співробітниками ФСБ Росії в Криму. У ФСБ стверджують, що Виговський через інтернет залучав працівників організацій російського ОПК авіаційно-космічного профілю до збору секретних даних за гроші.

Московський обласний суд 15 грудня 2015 року засудив громадянина України Валентина Виговського до 11 років позбавлення волі за економічне і військове шпигунство в авіакосмічній галузі Росії. 

Міністерство закордонних справ України в серпні внесло Виговського в список політв’язнів, що засуджені або перебувають під слідством у Росії.

26 квітня 2016 року Мін'юст направив Росії запит на видачу засудженого українця Виговського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я двічі прощався з життям» — в’язень Кремля Виговський.

Пов`язані новини