Норвезький терорист Андерс Брейвік, засуджений за вбивство 77 людей до 21 року позбавлення волі, вперше заявив про каяття за вчинені ним дії.

Норвезький терорист Андерс Брейвік, засуджений за вбивство 77 людей до 21 року позбавлення волі, вперше заявив про каяття за вчинені ним дії.

Про це повідомляє газета Verdens Gang.

За інформацією видання, Брейвік надіслав адміністрації в'язниці, де він перебуває, лист, в якому заявив про каяття за свої дії та про відмову від «фашистської ідеології та націонал-соціалізму», а також про те, що жалкує про вбивство людей.

Він написав цього листа у 2017 році незабаром після того, як програв суд про порушення його права на гуманне поводження у в'язниці через утримання в одиночній камері.

Запрошена для консультації психіатр Ранді Розенквіст дійшла  висновку, що контакти Брейвіка з іншими ув'язненими допустимі, але є високий ризик, що на нього нападуть.

Видання також зазначило, що реабілітація Брейвіка могла стати однією з найшвидших у світовій історії.

Однак судові пcіхіатри, що обстежували Брейвіка, переконалися, що він не демонструє ознак емпатії і не співпереживає своїм жертвам. Лікарі визнали поведінку Брейвіка маніпуляцією в надії «перемогти».

Раніше Брейвік вимагав визнати факт порушення його прав у в'язниці.

Улітку 2017-го у в'язниці Брейвік вирішив змінити ім'я на Фьотольф Хансен. Його адвокат повідомив що не має уявлення, з чим це пов'язано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖУтея: «розстріляний» острів, від якого не відмовилася Норвегія

Брейвік підірвав бомбу в урядовому кварталі Осло, а потім зчинив стрілянину у таборі на острові Утея. Його засудили за вбивство 77 людей влітку 2011 року.

Поділитись: