Чотирьох українців, яких російські силовики затримали в Азовському морі через ніби то незаконний вилов риби, мають відпустити після 10 днів адмінарешту, який їм призначив підконтрольний РФ суд окупованої Керчі.

Про це повідомив голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко, пише «Інтерфакс-Україна».

 «Ми знаємо всіх громадян, які затримані. Рибалки знаходяться у слідчому ізоляторі у Керчі. Вчора їх було притягнуто до адмінвідповідальності у вигляді адмінарешту на 10 днів. Після цього встановленим порядком вони мають бути повернуті на територію України», — сказав Дейнеко і наголосив, що наразі доказів, які б доводили причетність українці до незаконного вилову риби, немає.

«Однак, якщо буде доведено їх участь у браконьєрській діяльності, то за це вже передбачена кримінальна відповідальність», — сказав Дейнеко і зазначив, що рибалки вийшли в море з порушеннями. Через це вже в Україні їх оштрафують на 170 гривень.

Дейнеко переконує, що ДПСУ разом з МЗС робить все можливе для скорішого повернення рибалок до України.

Раніше повідомлялося, що уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала російську омбудсмену Тетяну Москалькову надати офіційні дані стосовно затриманих українців, зокрема рибалок. 

15 лютого стало відомо, що у західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чотирма громадянами України. Судно і рибалок затримали і доставили в порт Керчі.

Українські правоохоронці порушили справу за фактом незаконного захоплення російськими силовиками українського судна.

Депутат від «Слуги Народу» Павло Мельник написав у Facebook, що затримані українці — Сергій Гога, Олексій Іванов, Василь Тюркеджи та Максим Тєрєхов. Усі вони є мешканцями села Райнівка Приморського району Запорізької області.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile