Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала російську омбудсменку Тетяну Москалькову надати офіційні дані стосовно затриманих громадян України.

Денісова повідомила, що Росія продовжує незаконно затримувати українців в анексованому Криму, водночас «не надає офіційних відомостей до уповноважених органів України».

Вона вимагає надати їхні повні анкетні дані, підстави затримання та процесуальний статус. Також просить перевірити дотримання прав затриманих українців на належне утримання, справедливий суд та захист.

Підставою для цього стало незаконне рішення «Киевского районного суда» від 4 лютого про арешт кримського татарина Нарімана Межмединова. Як пише українська омбудсменка, про затримання стало відомо лише сьогодні, 17 лютого, з повідомлення «пресслужби управління ФСБ по Криму і м. Севастополю».

«Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій тримати на контролі ситуацію щодо чергових фактів затримання країною-агресором громадян України та не допустити порушення їх основоположних прав і свобод», — додала вона.

Як повідомляє «Кримська солідарність», 55-річного Нарімана Межмединова звинувачують у порушенні ч. 2 ст. 208 Кримінального кодексу РФ (участь в незаконному збройному формуванні). У разі доведення вини йому загрожує ув’язнення терміном від 8 до 15 років.

«За версією слідства, вина похилого кримського татарина полягає у тому, що влітку 2016 року він виїхав в Україну, де вступив до лав «кримськотатарського добровольчого батальйону імені Челебіджихана», — йдеться у повідомленні.

Згодом, як повідомляється, він повернувся у Крим і до дня свого арешту проживав зі своєю літньою матір'ю.           

«Не звернувся у правоохоронні органи» і тим самим, за версією слідства, «продовжив свою злочинну діяльність», — повідомляють у «пресслужбі управління ФСБ по Криму і Севастополю».

Нагадаємо, у представництві президента в Криму заявили, що політв’язнів з півострова включать у списки під час наступного обміну.

Поділитись: