Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв`язку із затриманням окупаційною владою Криму кримського татарина, громадянина України Едема Бекірова. Російський окупаційний суд у Сімферополі взяв під варту Бекірова на 1 місяць та 30 днів. Його підозрюють у зберіганні та передачі боєприпасів.

«Велике занепокоєння викликає той факт, що Едем Бекіров, який більше 18 років є інвалідом 1 групи і має ряд супутніх проблем зі здоров’ям, через які він вимушений щоденно приймати ліки, за дві доби (від затримання до розгляду сфабрикованої справи у «суді»), не отримав ані належної медичної допомоги, ані їжі чи навіть води. Ненадання медичної допомоги є порушенням прав людини, а арешт на 2 місяці є прямою загрозою його життю», — повідомили в МЗС.

«Вимагаємо від держави-агресора Російської Федерації надати термінову медичну допомогу Енверу Бекірову, негайно припинити переслідування активістів і правозахисників на тимчасово окупованих територіях України, звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України та відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу», — ідеться в заяві.

У МЗС також зазначили, що сприймають цей арешт як продовження тиску на кримськотатарське населення Криму, а також як черговий виклик міжнародній спільноті.

«Закликаємо міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на країну-агресора до повної деокупації Криму та звільнення усіх незаконно утримуваних Росією українців», — додали в міністерстві. 

Силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів. З будівлі ФСБ РФ у Сімферополі Бекіру дали можливість повідомити дружину про те, де він знаходиться.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile