Світ

Затриманий у РФ американець має також громадянство Британії — The Times

The Times
Світ/Затриманий у РФ американець має також громадянство Британії — The Times
Зберегти
Вигляд
Затриманий в Москві за звинуваченням у шпигунстві громадянин США Пол Уілан має також громадянство Великої Британії. Про це пише The Times з посиланням на свої джерела.

«Уілан, колишній морський піхотинець, також є громадянином США. Крім того, співробітники американського посольства в Москві зв'язалися зі своїми британськими колегами, щоб повідомити їм про арешт Вілана і його статус громадянина Великобританії», —йдеться у повідомленні.

Представник МЗС Британії зазначив, що «співробітники запросили консульський доступ до британця, затриманого у Росії після отримання запиту про допомогу».

Зазначається, що 3 січня 48-річному Полу Уілану офіційно пред'явили звинувачення у шпигунстві. У РФ стверджують, що він отримав «у номері московського готелю карту пам'яті комп'ютера з секретним списком російських агентів».

Нагадаємо, 28 грудня у Москві російська ФСБ затримала громадянина США Пола Уілана за підозрою в шпигунстві. Згодом США запросили доступ консула до свого громадянина, родина Уілана відкидає звинувачення у шпигунстві.

Як розповів брат затриманого, 48-річний Пол Уілан прилетів у Москву 22 грудня на весілля до колишнього колеги, морського піхотинця — той мав одружитися з росіянкою. Коли Пол не прийшов на саме весілля, колега надіслав йому повідомлення, проте не отримав відповіді.

За словами брата, про затримання Пола російською ФСБ родина дізналася лише після публікацій у ЗМІ. Близькі сподіваюся, що йому забезпечать дотримання всіх прав.

Брат розповів, що Пол народився в британській родині в Канаді, нині жив в американському штаті Мічиган. Пол Уілан є відставним морським піхотинцем США і декілька разів брав участь у поїздках морської піхоти США до Іраку.

З 2016 року Пол Уілан був директором служби корпоративної безпеки компанії з виробництва автомобільних деталей BorgWarner. Прес-секретарка компанії зазначила, що BorgWarner не має об'єктів у Росії.

Пов`язані новини