Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Російської Федерації в Україні та висловлено протест через затримання російською стороною чотирьох українських рибалок в Азовському морі.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Вимагаємо від російської сторони неухильно дотримуватися своїх міжнародно-правових зобов’язань і міжнародних договорів, стороною яких вона є, і невідкладно надати вичерпну інформацію щодо обставин затримання українського риболовецького судна та 4 членів його екіпажу», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, у ході зустрічі російській стороні передали вимогу невідкладно звільнити українських рибалок, риболовецьке судно та повернути весь риболовецький інвентар.

Українська сторона також вчергове підтвердила «принципову позицію щодо незмінності закріпленого в Конституції України та міжнародно визнаного статусу Автономної Республіки Крим та м. Севастополь як невід’ємної частини суверенної території України».

15 лютого 2020-го стало відомо, що у західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чотирма громадянами України. Судно і рибалок затримали й доставили у порт Керчі.

У відповідь на це українські правоохоронці порушили справу за фактом незаконного захоплення російськими силовиками українського судна.

Депутат від «Слуги Народу» Павло Мельник написав у Facebook, що затримані українці — Сергій Гога, Олексій Іванов, Василь Тюркеджи та Максим Тєрєхов. Усі вони є мешканцями села Райнівка Приморського району Запорізької області.

16 лютого суд в анексованому Криму відправив рибалок під варту на 10 днів. За даними Держприкордонслужби України, опісля їх мають випустити.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою так званий референдум про статус півострова. Під час референдуму на півострові перебули російські військові та спецпризначенці без розпізнавальних ознак.

Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Світова спільнота не визнає анексію Криму.

Поділитись: