Юрій Гримчак під час засідання Верховної Ради, Київ, 11 квітня 2017 року
Фото:

Косарєв Олександр/УНІАН

Увечері 14 серпня силовики затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрія Гримчака та його «помічника». Розповідаємо з чим пов’язане це затримання та у чому підозрюють чиновника.

На сьогодні відомо Гримчака і його «помічника» затримали за підозрою у вимаганні 1,1 млн доларів хабаря. Чоловіки попалися «на гарячому» під час одержання частини коштів у розмірі 480 тисяч доларів.СБУ показала відео затримання. На ньому видно, як силовики вилучили білу сумку, в якій були складені 9 пачок доларових купюр в поліетиленових пакетах. У будинку Гримчака провели обшуки.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, Гримчак з компаньйоном вимагали гроші за вплив на рішення судів і чиновників Міністерства культури для ухвалення замовних рішень щодо будівництва. Зокрема, йдеться про побудову «багатофункціонального комплексу громадського призначення» та кафе у Печерському районі на Набережному шосе (буферна зона Печерської лаври).

Речник Генпрокуратури Андрій Лисенко повідомив, що під час досудового розслідування було встановлено, що Гримчак з «помічником» вимагали хабаря за обіцянку забезпечити вплив на суддів Верховного суду щодо ухвалення рішення на користь зацікавленої особи, а також за здійснення впливу на відповідних службових осіб Мінкульту та КМДА, використовуючи свої службових повноважень.

Слідство за провадженням за ст.190 (шахрайство) ведуть спільно Служба безпеки України, Управління спецрозслідувань Генпрокуратури та Національне антикорупційне бюро. 

У Міністерстві культури заперечують будь-яку причетність їхніх посадових осіб до історії з вимаганням хабаря з боку Гримчака і його «помічника», називаючи усі звинувачення або підозри «безпідставними, надуманими й такими, що не базуються на жодній з норм права». Там наголосили, що міністерство не погоджує проєкти будівництва або реконструкції будівель в історично населених місцях, зокрема в Києві.

У відомстві зазначили, що з 1 січня 2019 року, зі вступом в силу змін до чинного законодавства, на період до затвердження в установленому порядку історико-архітектурного опорного плану Мінкультури не має ніяких правових підстав узгодження будь-якого нового будівництва на території історично населених місць.

У МінТОТ заявили, що затримання Гримчака не стосується діяльності міністерства і не пов'язане з виконанням ним посадових обов'язків як заступника міністра. Також у міністерстві додали, що згадуваний у повідомленнях про затримання Гримчака «помічник» не є працівником МінТОТ.

«Повідомлення в ЗМІ щодо затримання «помічника заступника міністра» також не є коректним, оскільки у штатному розписі Міністерства немає посади «помічник заступника міністра». Згадана в ЗМІ особа не є працівником МінТОТ», — стверджують у відомстві.

Дружина Гримчака Юлія уточнила, що другий затриманий — її брат Ігор Овдієнко.Адвокат Овдієнка заявив, що у його підзахисного цукровий діабет і II група інвалідності. Вона вважає кримінальне провадження стосовно чоловіка та брата політичним замовленням.

Юрій Гримчак — народний депутат України 6-го скликання. Від створення Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб був радником, а згодом і заступником міністра з тимчасово окупованих територій.

Поділитись: