Затриманого зранку 6 грудня адвоката кримських татар Еміля Курбедінова ввечері цього ж дня судять у Київському районному суді Сімферополя в анексованому Криму за пост у Facebook.

Захищають Курбедінова шестеро адвокатів: Едем Семедляєв, Айдер Азаматов, Маммет Мамбетов, Іслям Веліляєв, Рустем Кямілєв та Назім Шейхмамбетов.

Еміля Кубедінова звинувачують за статтею пропаганди чи публічної демонстрації нацистської атрибутики чи символіки, або атрибутики екстремістських організацій.

Як зазначив журналіст «Радіо Свобода» Антон Наумлюк, йдеться пост у Facebook із зображенням форуму Хізб ут-Тахрір 2013 року в Сімферополі (Хізб ут-Тахрір є забороненою в анексованому Криму). Він додав, що за цей пост Кубедінов уже відбув адміністративний арешт упродовж 10 днів у січні 2017.

Зранку 6 грудня в анексованому Криму затримали адвоката Еміля Курбедінова, який зокрема захищав права кримських татар і бере участь у захисті українських моряків, утримуваних Росією.

Це вже не перший випадок, коли Курбедінова затримали співробітники так званого «Центру протидії екстремізму». На початку 2017 року під час обшуків у кримського татарина «Е-шники» затримали Курбедінова та адвоката Семедляєва. У Курбедінова обшукали офіс та квартиру, вилучили техніку. Після — його засудили на 10 діб адміністративного арешту нібито за «екстремістські» дописи у мережі «ВКонтакте» за 2013 рік про конференцію «Хізб ут-Тахрір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кримський адвокат Курбедінов — «захисник на лінії вогню»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile