Детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру заступнику голови Державної архівної служби України. Слідство встановило, що в обмін на 10 тисяч доларів хабаря посадовець пообіцяв посприяти у працевлаштуванні особи до Фонду державного майна України.

«9 липня 2019 року заступнику голови Державної архівної служби України повідомили про підозру у зловживанні впливом (ст.369-2 КК України) та внесенні недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на здійснення функцій держави або місцевого самоврядування (ст.366-1 КК України)», — йдеться в повідомленні НАБУ.

Слідство встановило, що посадовець в обмін на 10 тисяч доларів США неправомірної вигоди пообіцяв сприяння у працевлаштуванні особи до Фонду державного майна України. Згодом, сторони домовилися про зменшення вартості «послуги» — до 9,8 тис. доларів. Гроші передавали двома траншами. Під час отримання другого — в розмірі 4,8 тис. доларів посадовця викрили «на гарячому» та затримали.

Крім цього з березня 2018 року детективи НАБУ та прокурори САП здійснювали ще одне досудове розслідування, в межах якого в діях заступника голови Укрдержархіву встановили інше правопорушення, підслідне НАБУ: внесення до е-декларації за 2016 рік завідомо недостовірних відомостей. Зокрема, посадовець не відобразив отриманий ним дохід у 1,24 млн грн та видатки у 1,105 млн грн, а також інформацію про два правочини: купівлі-продажу та дарування (за останнім він подарував іншій особі нерухомість вартістю 3,299 млн грн).

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

9 липня заступника голови Державної архівної служби затримали на хабарі у сумі майже 10 тис. доларів.

На сайті Державної архівної служби України вказано, що заступником Голови служби є Бондарчук Ігор Володимирович.

Поділитись: