ENRU

Затримані податківці дають свідчення проти екс-міністра Клименка — прокуратура

Генеральна прокуратура допитує колишніх та чинних затриманих податківців у справі проти екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Розслідування триває за фактом створення так званих «програмних підприємств», які брали участь в схемі ухилення від сплати податків.

«Органом слідства на сьогодні зібрано викривальні свідчення щодо діяльності так званих «програмних підприємств». Зокрема, один з колишніх керівників обласної податкової адміністрації розкрив механізм забезпечення діяльності вказаних схем з боку податкових органів, починаючи від Міністерства доходів і зборів України, закінчуючи районною податковою інспекцією, де на обліку перебували «програмні підприємства», — йдеться у повідомленні.

Також прокуратурою розкрито умови роботи підприємств реального сектору економіки з так званими «податковими майданчиками» та задіяних у вказаних схемах службових осіб податкових органів.

«Програмні підприємства» — це створені на чолі з екс-міністром доходів і зборів Клименком фіктивні підприємства, які використовувалися для ухилення від сплати податків і не підлягали перевірці.

Раніше прокуратура заочно повідомила про підозру екс-міністру доходів і зборів Олександру Клименку.

Клименко втік з України 22 лютого 2014 року разом з екс-головою ГПУ Віктором Пшонкою.

В ГПУ повідомили, що Клименка підозрюють у злочинах за 7 статтями.

ДИВІТЬСЯ: Полювання з гвинтокрилами: що треба знати про масові затримання екс-податківців.

Раніше голова МВС Арсен Аваков повідомив про те, що під час спецоперації про махінації із податками оточення Януковича було затриманно 23 чиновники. Він пояснив, що вони сприяли Януковичу та його оточенню уникати сплати податків, внаслідок чого державному бюджету було завдано 96 млрд грн шкоди

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Судний день»: Як арештовували податківців режиму Януковича.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram