Затриманий учасник антиурядових протестів в Ірані вчинив самогубство у в’язниці Тегерана.

Затриманий учасник антиурядових протестів в Ірані вчинив самогубство у в’язниці Тегерана.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на слова двох іранських депутатів.

22-річний хлопець був одним із тисячі затриманих під час демонстрацій, які охопили країну протягом останніх двох тижнів. На цих протестах загинули, щонайменше, 21 людина.

Після самогубства цього протестувальника активісти у соціальних мережах розпочали кампанію, у якій вимагають від влади чітких відповідей, що саме призвело до його смерті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖНоворічні протести в Ірані: що відбувається в країні

28 грудня, на вулиці вийшли незадоволені підвищенням цін на продукти жителі Мешхеда – другого за величиною міста країни. Однак після агресивних дій поліції та новин про перших загиблих, на вулицях почали лунати політичні гасла.

30 грудня протести поширилися на інші міста й докотились до столиці — Тегерана. Мітингарі руйнують державні будівлі й підпалюють автівки, у відповідь поліція застосовує сльозогінний газ і водомети. Внаслідок сутичок станом на 2 січня життя втратили 22 людини, серед них 11-річна дитина. Також  загинули троє поліцейських.

Лише в Тегерані за три дні затримали понад 450 осіб, яким загрожує смертна кара за «антирелігійні гасла та дії, що підривають національну безпеку». Попри заклики влади до спокою, протести по всій країні продовжуються.

6 січня стало відомо, що в Ірані під час протестів затримали щонайменше 90 студентів.

Поділитись: