Затяті футбольні вболівальники відчувають такий інтенсивний рівень фізичного напруження, спостерігаючи за грою своєї команди, що можуть піддавати себе ризику серцевого нападу (інфаркту).

Про це свідчить нове дослідження, пише ВВС. 

Зокрема, вчені з Оксфорда аналізували слину бразильських вболівальників під час їхньої історичної поразки Німеччині на чемпіонаті світу 2014 року. Вони виявили, що рівень гормону кортизолу різко зріс під час поразки Бразилії у півфіналі. Такий стрибок гормону може бути небезпечним для здоров’я, адже він підвищує артеріальний тиск і створює додаткове навантаження на серце.

Незважаючи на уявлення, що чоловіки більше «прив’язані до своїх футбольних команд», дослідники не виявили різниці в рівнях стресу між чоловіками та жінками під час гри.

«Вболівальники, які сильно захоплюються своєю командою — тобто мають сильне почуття єдиного цілого з нею, — відчувають найбільшу фізіологічну реакцію на стрес під час перегляду матчу. Вболівальники, які не є затятими прихильниками, також відчувають стрес, але не так сильно», — зазначила доктор Марта Н'юсон, наукова співробітниця Центру дослідження соціальної згуртованості в Оксфорді.

Попередні дослідження показали зростання інфарктів серед уболівальників у важливі дні матчу, незалежно від того, підтримують вони якийсь клуб чи країну.

У своєму дослідженні вчені Оксфордського університету відстежили рівень кортизолу в слині 40 вболівальників до, під час та після трьох матчів чемпіонату світу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile