Тім Волц — губернатор штату Мінесота, де розташоване місто Міннеаполіс — заявив, що для вгамування протестів через смерть афроамериканця Джорджа Флойда після затримання поліцейськими мобілізує Національну гвардію. Це станеться вперше з часів Другої світової війни.

Про це Волц заявив під час пресконференції в суботу, 30 травня, передає CNN.

«Минула ніч (29 травня — ред.) була сміхотворною спробою вдати, що все це (протести — ред.) були про смерть Джорджа Флойда чи нерівність», — заявив губернатор. Він додав, що протести перетнули межу й перетворилися на «спалювання» крамниць і «порушення громадського порядку».

Як повідомляє CNN, протести в п'ятницю, 29 травня, поширилися на понад 30 американських міст, не лише в штаті Мінесота.

Нагадаємо:

  • 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли той говорив, що не може дихати.
  • Історія Флойда спричинила хвилю протестів у місті проти неправомірних дій поліції.
  • Перед цим в інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить «я задихаюся», а поліцейський тримає коліно в нього на шиї. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства відносно темношкірого населення США.
  • За останніми даними, автомобіль Флойда зупинили поліцейські через виклик про використання фальшивих банкнот.
  • Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
Поділитись: