Російську збірну відсторонили від участі у Олімпійських іграх 2018 року у Південній Кореї.

Російську збірну відсторонили від участі у Олімпійських іграх 2018 року у Південній Кореї.

Про це повідомляється на сайті Міжнародного Олімпійського комітету (МОК).

Комітет ухвалив таке рішення, заслухавши доповіді двох комісій МОК під керівництвом Дениса Освальда і Самуеля Шмідта. Перша розслідувала можливу причетність Міністерства спорту РФ щодо допінгу, друга — перевіряла допінг-проби учасників Олімпіади в Сочі.

Зокрема, комісія Шмідта прийшла до висновку, що під час Олімпіади в Сочі Росія займалася «системним маніпулюванням антидопінгових правил».

Водночас, МОК вирішив, що російські спортсмени, які не були звинувачені у допінгу, можуть бути допущені до участі в Олімпіаді, але під нейтральний прапором.

Крім того, МОК довічно усунув від участі на Олімпійських іграх віце-прем'єра і екс-міністра спорту РФ Віталія Мутко.

Зимові Олімпійські ігри 2018 року мають проходити у Південній Кореї, у місті Пхьончхан. Церемонія відкриття ігор запланована на 9 лютого 2018 року.

Раніше МОК відібрав у Росії 2 золоті медалі з бобслею, які для РФ завоював на Олександр Зубков під час зимової Олімпіади в Сочі. Після цього росіянок Яну Романову та Ольгу Вілухіну дискваліфікували довічно за порушення антидопінгових правил.

Раніше вже повідомлялось, що Росію можуть не допустити до зимової Олімпіади-2018.

Нагадаємо, у 2015 році Міжнародне антидопінгове агентство (WADA) створило комісію яка за підсумками розслідування рекомендувала Міжнародній легкоатлетичній федерації (IAAF) відсторонити Росію від змагань.

У тому ж році спочатку IAAF призупинила членство Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА), а потім WADA позбавило статусу Російське антидопінгове агентство (РУСАДА).

В результаті російських легкоатлетів і паралімпійців не допустили до участі в літній Олімпіаді 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тисяча російських спортсменів причетна до допінгової змови – Антидопінгова агенція».

Поділитись: