Для потреб Збройних сил України від США надійшли ракети FGM-148E, які є однією з останніх модифікацій протитанкових ракет комплексу Javelin.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.

«До України у рамках пілотного проєкту 16 червня за програмою уряду США «Міжнародні військові продажі» надійшла перша партія вантажу за контрактом, підписаним у грудні 2019 року, а саме — ракети до протитанкових ракетних комплексів «Джавелін» та допоміжне обладнання на загальну суму понад 27 млн доларів США», — йдеться у повідомленні.

Проєкт передбачає постачання для ЗСУ комплексу озброєння, його обслуговування та надання супутніх послуг з підготовки особового складу для експлуатації протитанкових комплексів упродовж всього «життєвого циклу».

Згідно з домовленостями, постачання решти товарів військового призначення заплановане на 2021-2022 роки.

«Реалізація контракту на загальну суму понад 36,5 млн доларів США є значним кроком розвитку українсько-американського стратегічного співробітництва на підтримку обороноздатності України та відкриває нові перспективи до здійснення Міністерством оборони України прямих зовнішньоекономічних домовленостей у галузі озброєння та військової техніки з державами-партнерами», — зазначили у відомстві.

Управління оборонного співробітництва посольства США 16 червня отримало обладнання на понад 60 мільйонів доларів для потреб військових та передало їх українській стороні.

Нагадаємо, на початку жовтня 2019-го США погодили продаж Україні нової партії комплексів Javelin на майже 40 мільйонів доларів. У грудні Міноборони уклало контракт на постачання другої партії американських протитанкових комплексів Javelin.

Протитанкові комплекси Javelin з калібром ракет 127-мм належать до важкого озброєння, тож, згідно з Мінськими домовленостями, українські військові застосовувати їх у зоні бойових дій на Донбасі не можуть. Водночас заступник держсекретаря США заявляв, що комплекси Javelin «мають використовуватись Україною для оборони».

Поділитись: