Bellingcat вдалося виявити фотографію, на якій видно маркуваннях негабаритного вантажу на «Бук 332», знятого до його транспортування в колоні в червні 2014 року.

Установка «Бук», ракета якої збила Боїнг рейсу МН17 17 липня 2014-го року у небі над Донецьком, була ідентифікована як «Бук 332» 53-ї зенітно-ракетної бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом.

Про це йдеться у черговій доповіді журналістів-розслідувачів Bellingcat щодо збитого в Україні малазійського боїнга.

Розслідувачам вдалося виявити фотографію, на якій видно маркуваннях негабаритного вантажу на «Бук 332», знятого до його транспортування в колоні в червні 2014 року.

На фото, знятих, ймовірно, весною 2013 року, видно «Бук 332» з тим же маркуванням, що було видно на ньому в Україні незадовго до і незабаром після збиття MH17.

«Ця установка «Бук» була ідентифікована як «Бук 332» 53-ї зенітно-ракетної бригади (військова частина 32406)», — повідомили в Bellingcat.

Фотографію зробив механік, на знімку він стояв в парку техніки бригади на фоні «Бук». Пізніше чоловік розповів РБК, що «точно був» в Курську в 2013 році і «можливо» був у 2014 році.

Фото: Bellingcat.com

Наразі, ім'я чоловіка  не розголошується. Фотографія ж має геотеги в парку техніки 53-й бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом.

Достовірність геотегів підтверджується порівнянням елементів фотографії з супутниковим знімком.

«Це фото і наш аналіз його служить «відсутньою ланкою» у визначенні місця розташування і видимих деталей «Бука» у проміжку між зимою 2012/13 і літом 2014 року», — йдеться в повідомленні.

Раніше Bellingcat назвала відповідальним за збитий літак відставного російського офіцера Сергія Дубинського. Він, за даними групи, перевозив «Бук» на територію України. Сам Дубинський зазначив, що не стріляв по літаку і не віддавав команду збивати Боїнг. Він не став уточнювати, чи мав відношення до перевезення «Бука» в Донбасі.

Нагадаємо, міжнародна команда з розслідування катастрофи літака Боїнг рейсу МН17, що сталася 17 липня 2014 року, дійшла висновку, що лайнер було збито ракетою, випущеною з ЗРК «Бук», доправленого з Росії на територію Донбасу, контрольовану бойовиками. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Слідчі збирають інформацію про двох фігурантів справи і називають їхні імена. 

Водночас, офіційно підозрюваних наразі немає. В Росії у відповідь на оприлюднену доповідь заявили, що у ній не було жодних доказів.

Катастрофа літака Boeing-777 рейсу MH17 забрала життя 283 пасажирів і 15 членів екіпажу, в тому числі 80 дітей.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: