В українських політв'язнів Джеміля Гафарова, Сервета Газієва, Енвера Омерова та Асана Янікова, яких незаконно утримують в Росії та анексованому Криму, погіршився стан здоров'я.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її інформацією, Джеміль Гафаров, якого утримують у слідчому ізоляторі в Ростовській області, перебуває в преддіалізному стані та потребує термінової госпіталізації.

В тому ж СІЗО перебуває й Сервет Газієв, котрий має проблеми з кишківником та зубами й також потребує термінової госпіталізації.

Окрім того, двоє політв’язнів — Енвер Омеров та Асан Яніков — перебувають в ізоляторі на території тимчасово окупованого міста Севастополь. Чоловіки мають проблеми зі здоров'ям та потребують негайного хірургічного втручання.

«Терміново звернулася з відповідним проханням до Уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової вжити невідкладних заходів для проведення повного медичного обстеження громадян України, за результатами якого надати відповідну медичну допомогу», — написала Денісова.

Джеміль Гафаров, Сервет Газієв, Енвер Омеров та Асан Яніков були затримані за підозрою в участі у забороненій на території Російської Федерації релігійній організації «Хізб ут-Тахрір».

Авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись: