У Лос-Анджелесі завершилась 91-ша церемонія вручення кінопремії «Оскар», яка вперше за останні 30 років пройшла без ведучого. Головну премію «Оскар» за найкращий фільм отримала стрічка «Зелена книга»,

За головну нагороду Кіноакадемії з «Зеленою книгою» змагалися стрічки «Народження зірки», «Рома», «Богемна рапсодія», «Фаворитка», «Влада», «Чорна пантера», «Чорний куклукскланівець».

Найкращим режисером за версією Американської кіноакадемії став мексиканський режисер Альфонсо Куарон, який створив фільм «Рома».

Премію «Оскар» за найкращу чоловічу роль отримав Рамі Малек, який зіграв роль Фреді Меркюрі у стрічці «Богемна рапсодія».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фільм про Фредді Мерк'юрі: 5 фактів про «Богемну рапсодію»

«Оскар» за найкращу жіночу роль отримала Олівія Колмен з фільму «Фаворитка».

Нагороду Кіноакадемії за найкращий оригінальний сценарій отримав фільм «Зелена книга», а нагороду за найкращий адаптований сценарій вручили стрічці «Чорний куклукскланівець».

«Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою отримав фільм «Рома», йому також дісталася нагорода за найкращу роботу оператора.

«Оскар» за найкращу роль другого плану отримала Реджина Кінг за фільм «Якщо Біл-стріт могла б заговорити», а за найкращу чоловічу роль другого плану нагороду отримав Магершала Алі за «Зелену книгу».

Найкращою піснею визнали сингл Леді Гаги «Shallow» з «Народження зірки».

 «Людина-павук: Через всесвіти» став лауреатом «Оскара» як найкращий повнометражний анімаційний фільм.

У номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм» нагороду здобула стрічка «Вільний підйом поодинці»

«Оскар» за найкращий ігровий короткометражний фільм здобула стрічка «Шкіра».

Стрічка «Чорна пантера» перемогла в номінації «Найкраща музика до фільму». Також вона отримала «Оскар» за найкращий дизайн костюмів і роботу художника-постановника, а «Влада» — за найкращий грим.

«Оскар» за «найкращий звук», «найкращий монтаж звуку» і «найкращий монтаж» здобула «Богемна рапсодія».

Нагороду за найкращі візуальні ефекти отримав фільм «Людина на Місяці».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фільмів, які варто побачити у 2019

22 січня Американська академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила номінантів на премію «Оскар». 

Зазначимо, цьогоріч церемонія вручення кінопремії «Оскар» у 2019 році вдруге в історії кіноакадемії пройшла без ведучого:вперше таке сталось рівно 30 років тому, у 1989 році, коли продюсер Аллан Карр вирішив залучити до 61-ої церемонії Оскара більше доповідачів і прибрати ведучого.

Ведучим церемонії мав бути американський актор, стендап-комік Кевін Гарт. Гарт відомий ролями в фільмах «Дуже страшне кіно», «Шалений патруль». Однак, через 2 дні після пропозиції Кевін Гарт відмовився вести церемонію премії Оскар через звинувачення у гомофобії, пов'язані з його публікаціями у соцмережах у 2010 році. Актор зазначив, що не хоче відволікати присутніх на церемонії нагородження.

Серед фільмів, які брали участь у відборі на висунення на премію в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» — шість фільмів: «Брама» режисера Володимира Тихого, «Вулкан» Романа Бондарчука, «Донбас» Сергія Лозниці, «Кіборги» Ахтема Сейтаблаєва, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк та «Міф» Леоніда Кантера. Проте жоден із них не пройшов до короткого списку кінопремії.

До короткого списку кінопремії «Оскар» увійшов фільм «Віддалений гавкіт собак» данського режисера, який розповідає про хлопчика з Донбасу. Стрічка стала однією з 15 претендентів на перемогу в номінації «Кращий документальний повнометражний фільм». Однак, кіноакадемія не обрала стріку про хлопчика з Донбасу для номінації.

Поділитись: