Президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати перелік та план реалізації об’єктів, які розширять програму «Велике будівництво» у 2021 році, щоб уже зараз запланувати виділення на це коштів.

Про це повідомляє пресслужба президента.

«Думаю, до 1 вересня часу для цього буде достатньо», — зазначив Зеленський на нараді з членами уряду.

Заступник керівника Офісу президента, керівник Координаційної ради з реалізації програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко повідомив, що спорудження доріг державного значення у межах національної програми «Велике будівництво» триває за графіком. За його словами, багато відремонтованих автошляхів мають відкрити вже в найближчі місяці.

«Щодо доріг державного значення, які будуються Укравтодором, усе йде за графіком. Дороги вже почали здавати в експлуатацію. Цього місяця в нас буде відкриття багатьох доріг, зокрема в Полтаві, в районі Станиці Луганської, дороги на Бердянськ тощо», – зазначив Тимошенко.

А от з дорогами місцевого значення, за словами Тимошенка, були певні проблеми з освоєнням виділених коштів. Так, станом на 1 травня обласні державні адміністрації отримали понад 6 млрд грн на місцеві дороги, а використали всього 1,9 млрд грн, тобто 30%.

«Але станом на 1 липня ОДА було отримано 10 млрд і вже використано 5,52 млрд грн – це 55%. Фактично ми прискорилися й будемо прискорюватися далі. Деякі області, які швидко працюють, вже невдовзі здадуть усі свої об’єкти «Великого будівництва». Наприклад, Харківська область здає 1 серпня всі дороги», – сказав заступник керівника ОП.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що завдяки програмі «Велике будівництво», дорожньому будівництву та іншим заходам за два останні місяці через центри зайнятості вдалося працевлаштувати 174 тисячі людей.

«Велике будівництво» — спільний проєкт президента та уряду, який передбачає спорудження доріг та інфраструктурних об’єктів по всій країні. Загалом у межах програми «Велике будівництво» капітально реконструюється чи будується з нуля близько 600 об’єктів. На сьогодні загальний відсоток будівельної готовності об’єктів — 52%, зокрема школи — 57%, садки — 54%, спортивні споруди — 41%.

Поділитись: