Президент України Володимир Зеленський доручив керівнику Рахункової плати повідомити про результати аудиту використання державних дотацій великими агрокорпораціями.

Про це Зеленський повідомив під час зустрічі з Кабінетом міністрів України, керівництвом Верховної Ради та силових органів.

«Прошу керівника рахункової палати повідомили про результати аудиту використання коштів українців, які подарували найбагатшим «агробаронам», — заявив Зеленський.

Президент прямо не вказав компанію, щодо якої буде здійснюватися перевірка, однак зазначив, що ця компанія працює у сфері виробництва курятини.

Зазначимо, що найбільшим виробником курятини в Україні є компанія «МХП» колишнього радника п'ятого президента України Петра Порошенка Юрія Косюка.

Зазначимо, що «МХП» є найбільшим виробником курятини в Україні. У 2017 році компанія отримала 230 мільйонів доларів чистого прибутку. За даними журналістів, у 2018 році «МХП» Косюка отримала 25% всіх аграрних дотацій держави.

7 листопада 2018 року уряд дозволив великим агровиробникам отримувати державну компенсацію відсотків за кредитами.

За підсумками 2017 року Косюк посів шосте місце у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінили у 900 мільйонів доларів

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile