Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів забезпечити синхронізацію інформаційних систем України з аналогічними інформаційними системами іноземних держав.

Про це повідомив заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук, передає прес-служба відомства.

Зазначається, що відповідне рішення може посилити боротьбу з контрабандою, адже тоді неможливо буде під час оформлення товарів на іноземній та українській митниці декларувати різний вид та обсяг цих товарів.

«Наприклад, з Польщі виходять кросівки або брендова річ, а в Україну заходить секонд-хенд. Так далі працювати не можна», — повідомив Гончарук.

За словами представника Офісу президента, Зеленський закликав уряд якнайшвидше активізувати боротьбу з контрабандою та синхронізувати бази даних митниць України та країн-сусідів.

Також президент доручив ГПУ, поліції та СБУ припинити вимагати від митниць проводити повний огляд вантажоперевізників, блокуючи проходження товарів через кордон.

«ДФС має щомісяця звітувати про кількість доручень від кожного з правоохоронних органів та їхню результативність (не тільки розмір накладених штрафів чи вартість вилученого майна, а й суми фактичних надходжень до державного бюджету)», — повідомляє прес-служба Офісу президента.

Раніше стало відомо, що Максим Нефьодов переміг конкурс на посаду голови митниці. За його словами, оновлена митна служба може запрацювати протягом 2,5 місяців.

Поділитись: