Переможець конкурсу на посаду голови Державної митної служби України Максим Нефьодов вважає, що оновлена служба повноцінно запрацює вже через 2,5 місяці. Наразі служба існує в межах Державної фіскальної служби.

Про це Нефьодов повідомив у коментарі журналістам «Інтерфакс-Україна».

«Стартувати, тобто перевести мінімум 30% персоналу — десь через 2,5 місяці реалістично», — повідомив новообраний голова митниці.

За його словами, першими кроками на шляху до відокремлення ДМС зі структури ДФС є створення окремої юридичної особи, а також ухвалення Кабінетом міністрів необхідних рішень щодо забезпечення діяльності митниці.

Нагадаємо, що 25 червня відбувся фінальний етап конкурсу на голову Державної митної служби, у якому переміг заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов

24 червня Шостий апеляційний суд Києва розблокував проведення конкурсу на обрання голови Державної митної служби.

Раніше стало відомо, що суд призупинив конкурс на обрання голови ДМС. У Мінфіні заявили, що призупинення конкурсу не скасує його проміжних результатів.

10 квітня Роман Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.

Нагадаємо, що 20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Поділитись: