Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Зокрема, лідери обговорили зустріч Нормандської четвірки (Україна, Франція, Німеччина, РФ) щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це повідомили в Офісі президента України.

Глави держав обговорили результати саміту G7 у Франції, Зеленський подякував за послідовну позицію Німеччини щодо неможливості повернення Росії до «Великої сімки» в умовах агресії проти України та окупації Криму.

В ОП зазначили, що президент поінформував Меркель про ситуацію на сході України, зокрема виконання українською стороною домовленостей щодо розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської. А також закликав провести зустріч у «нормандському форматі» якомога швидше.

«Зі свого боку Ангела Меркель висловила підтримку зусиль України, спрямованих на встановлення миру на Донбасі, погодившись із необхідністю проведення зустрічі на найвищому рівні найближчим часом. Домовлено про підготовчу зустріч дипломатичних радників глав держав та урядів 2 вересня», ― ідеться у повідомленні.

Раніше стало відомо, що Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон планують організувати саміт у «нормандському форматі».

Нагадаємо, під час зустрічі з Макроном президент Росії Володимир Путін заявив, що відчуває «обережний оптимізм» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Поділитись: