Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявляє, що президенти України та США Володимир Зеленський і Дональд Трамп проведуть у Нью-Йорку годинну зустріч.

Про це Пристайко сказав в інтерв`ю hromadske

«Зустріч із Трампом буде обов`язково, в нас є час для цього, і це не буде зустріч на полях, потискання рук. Обидва президенти знайшли час. Для президента Зеленського це взагалі перший виїзд в ООН, він уперше братиме участь у Генасамблеї», — сказав він.

«Водночас годинна зустріч, під час якої передусім ми ставимо перед собою задачу налагодити зв`язок. Президент Зеленський двічі розмовляв по телефону (з Трампом), але ми свідомі, наскільки важливо мати безпосередній контакт двох лідерів», — зауважив міністр.

«На жаль або на щастя, так побудовані системи, що лідери грають дуже високу роль в дипломатії і взагалі відносинах між країнами. Якщо встановиться нормальне порозуміння і нам вдасться один одному пояснити, чого ми очікуємо, яким бачимо і розвиток двосторонніх відносин, і взагалі виживання України у війні, — це і є основні задачі», — підкреслив Пристайко.

«Всі задачі я не можу вам відкрити, але повірте, є цілий список проблем, який ми пройдемо зі США. Іноді це проблеми, іноді - просто бізнес-ідеї. Наприклад, нам потрібна енергетична безпека. Це одна з ключових задач нашої з вами національної безпеки. Це одне з питань, які обов`язково обговорять президенти», — наголосив міністр.

Очікується, що Трамп вперше зустрінеться з Зеленським 25 вересня у межах Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку.

23-26 вересня Зеленський здійснить робочий візит до США для участі у 74-й сесії Генеральної асамблеї ООН. Зеленський виступить з промовою під час загальних дебатів сесії Генасамблеї ООН, а також візьме участь у саміті щодо Цілей сталого розвитку.

Поділитись: