На наступному тижні президент України Володимир Зеленський внесе у Верховну Раду чотири подання — щодо звільнення міністра оборони, глави СБУ, міністра закордонних справ, а також генпрокурора Юрія Луценка.

Про це заявив представник Зеленського в Раді Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу «1+1».

Після провалу голосування за подання щодо звільнення очільників СБУ, МЗС і Міноборони президент планує внести вже не три, а чотири подання, одне з яких — щодо звільнення Луценка.

«Ми будемо показувати, що в ситуації, в якій сьогодні є абсолютне нерозуміння і несприйняття позиції президента, президент буде наполягати, що це в межах його конституційних повноважень, і будемо очікувати плідної реакції з боку Верховної Ради», — сказав Стефанчук.

Він додав, що у президента є кандидатури на посади глав МЗС, СБУ, ГПУ і Міноборони, але називати їх не став, більш того, «по деяких напрямках є декілька кандидатур».

«Єдине, що я можу гарантувати, що не буде тривалого розриву між звільненням і призначенням. Це буде внесено одразу», — резюмував представник Зеленського.

Раніше Луценко пообіцяв, що піде у відставку після парламентських виборів.

Нагадаємо, 30 травня Зеленський вніс до Верховної Ради проекти подань про звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна, міністра оборони Степана Полторака та глави Служби безпеки Василя Грицака.

На засіданні 6 червня депутати Ради не підтримали ці подання.

Поділитись: