Зеленський написав Макрону листа через намір МОК допустити російських спортсменів до Олімпіади в Парижі

Президент України Володимир Зеленський написав листа французькому колезі Емманюелю Макрону через намір Міжнародного олімпійського комітету (МОК) допустити російських спортсменів до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.
Про це український президент розповів у вечірньому відеозверненні 29 січня.
«Намагання МОК повернути російських спортсменів на змагання та Олімпійські ігри — це намагання сказати всьому світу, ніби терор може бути чимось прийнятним. Ніби можна заплющити очі на те, що росія робить із Херсоном, із Харковом, із Бахмутом та Авдіївкою», — сказав Зеленський.
Він зазначив, що сьогодні надіслав листа президенту Макрону «якраз щодо цього» й у продовження розмови, яка відбулася між лідерами 24 січня. Тоді Зеленський підкреслював, що спортсменам з росії не місце на Олімпіаді в Парижі.
«Готуючись до паризької Олімпіади, ми маємо бути впевнені в тому, що росія не зможе використовувати її чи будь-яку іншу міжнародну спортивну подію для пропаганди агресії чи свого державного шовінізму», — наголосив український президент.
Зеленський додав, що в першій половині XX століття у Європі «було допущено надто багато помилок, які призвели до дуже страшних трагедій».
«Була й вагома олімпійська помилка. Олімпійський рух і держави-терористи точно не мають перетинатися», — резюмував він.
Перед цим Зеленський також звернувся з листом щодо цієї теми до президентів провідних міжнародних спортивних федерацій. Він закликав визначитися стосовно рішення МОК, «який, на жаль, хоче відкрити спорт для пропагандистського впливу держави-терориста».
Що передувало?
Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах виступив проти усунення російських і білоруських спортсменів від Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. За його словами, вони «могли б виступати під нейтральним прапором».
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у відповідь написав, що МОК «пропонує світу пропагувати насильство, масові вбивства, руйнування». «Спорт не буває поза політикою — спорт просуває її. Таким чином МОК пропагує антигуманну політику росії», — наголосив він.
А перед цим, 25 січня, МОК опублікував заяву, в якій закликав дозволити окремим російським і білоруським спортсменам, що не підтримують війну в Україні, брати участь у спортивних змаганнях під нейтральним прапором.
Водночас в організації підтвердили, що санкції проти росії та Білорусі залишаються чинними. На території обох країн заборонено проводити міжнародні змагання.
У відповідь на це президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт заявив, що Україна може бойкотувати Олімпійські ігри, якщо російським і білоруським спортсменам дозволять повернутися на міжнародні спортивні змагання.
- Поділитися: