Посольство України у США не займається підготовкою зустрічі президента Володимира Зеленського з американським колегою Дональдом Трампом. Також команда Зеленського не дослухалася до дипломатів для підготовки цієї зустрічі.

Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» розповів посол України в США Валерій Чалий.

Дипломат упевнений, якщо б команда Зеленського і він сам дослухалися до його порад, то зустріч з Трампом відбулася б одразу після інавгурації.

«Скажу так: якби в перші два тижні почули мої поради, то візит би вже був. Зразу», — сказав Чалий.

Водночас він не став розкривати, про які саме поради йдеться.

«Я не можу їх розкривати. Їх знає найвище керівництво країни. Зараз уже, на мій погляд, час і дата не такі важливі. Важливим є наповнення. Але ясно, що це не має далеко відтягуватись», — зазначив посол.

Також Чалий упевнений, що зустріч Зеленського із Трампом на полях Генасамблеї ООН не замінить зустрічі в Білому домі.

«Це не замінить повноцінного візиту у Вашингтон до Білого дому. І не тільки зустрічі з президентом США, але й візиту в Конгрес, зустрічі з республіканцями та демократами, в Міністерстві енергетики, в Міністерстві оборони, з держсекретарем, тобто зі всіма тими, хто працює з Україною», — сказав він.

Чалий додав, що за ініціативою Офісу Зеленського посольство України в США не займається підготовкою зустрічі президентів.

«Думаю, це варто все-таки сказати. В липні, протягом свого візиту до Вашингтона секретар РНБО Олександр Данилюк і помічник президента Андрій Єрмак сказали, що не потребують допомогти посольства і самі будуть займатись підготовкою візиту. І власне з цього періоду підготовкою візиту посольство не займається. Я вважаю, що це неправильно. І я про це офіційно поінформував Банкову», — наголосив дипломат.

Зазначимо, що Зеленський звільнив Чалого з посади посла США, офіційно він піде з посади 15 вересня. Після цього послом тимчасово буде один зі старших дипломатів посольства. Нового посла поки не обрали.

Нагадаємо, 30 серпня стало відомо, що Трамп скасував візит до Польщі, де мав зустрітися із Зеленським.

Президент України поїде до США 23 вересня, він візьме участь у сесії Генеральної асамблеї ООН. Також Зеленський планує зустрітися з Трампом.

Поділитись: