Зеленський офіційно створив делегацію України на перемовинах з рф щодо гарантій безпеки. Хто до неї ввійшов?
Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення української делегації на перемовинах з росією щодо підготовки та узгодження проєкту договору про гарантії безпеки.
Про це йдеться в указі президента.
У складі делегації:
- Давид Арахамія — народний депутат, глава делегації;
- Михайло Подоляк — радник керівника Офісу президента, член делегації;
- Олексій Резніков — міністр оборони, член делегації;
- Денис Малюська — міністр юстиції, член делегації;
- Микола Точицький — заступник міністра закордонних справ, член делегації;
- Андрій Костін — народний депутат, член делегації (за згодою);
- Дмитро Лубінець — народний депутат, член делегації (за згодою);
- Рустем Умєров — народний депутат, член делегації (за згодою);
- Олександр Малиновський — юрист-міжнародник, експерт делегації;
- Олександр Чалий — Надзвичайний і Повноважний Посол України, експерт делегації.
Таким чином до делегації увійшли 10 членів (троє з них за згодою), головою призначено Арахамію — він має повноваження змінювати склад переговорної групи за погодженням очільника МЗС та залучати додаткових фахівців.
Також указом затверджуються Директиви делегації України для участі у переговорах з рф з підготовки та узгодження проєкту договору про гарантії безпеки України, утім їх зміст не оприлюднюється.
Гарантії безпеки
На переговорах у Стамбулі 29 березня українська делегація передала російській своє бачення міжнародного документа, що зафіксує гарантії безпеки для України. Ключова вимога — гарантії безпеки України мають бути аналогічні 5-й статті НАТО. Тобто якщо хто-небудь нападе на Україну, гаранти мають упродовж 3 днів провести консультації та забезпечити необхідну допомогу: надати озброєння, ввести свої війська та закрити небо.
Серед гарантів Україна бачить країни Радбезу ООН, зокрема Велику Британію, Китай, США, Францію, Туреччину, Німеччину, Канаду, Польщу, Італію та Ізраїль. Низка країн уже висловила готовність стати гарантом безпеки для України.
Цей договір може стати дипломатичним варіантом закінчення війни. Якщо сторони підтримають такий документ, то це означатиме припинення війни. Далі процедура така: відведення військ, проведення референдуму в Україні, ратифікація договору гарантами безпеки та Україною.
- Поділитися: