Президент Володимир Зеленський розповів, що його перша телефонна розмова з президентом РФ Володимиром Путіним відбулася з ініціативи родичів полонених українських моряків.

Про це Зеленський заявив у інтерв’ю телеканалу «1+1».

«У нас немає ніяких відносин. Я подзвонив йому, тому що я бачив рішення Міжнародного трибуналу з приводу наших моряків і кораблів, я бачив, що всі строки пройшли, і ніхто нам не повертає наших хлопців», — сказав він.

Глава держави розповів, що родичі моряків часто приходили до нього.

«І вони говорили, що ніхто, ні адвокати, ні омбудсмени, ніхто не поверне нам наших дітей, подзвоніть, будь ласка, Путіну», — розповів Зеленський.

Він додав, що під час розмови, яка тривала 30 хвилин, поговорив з Путіним також про ситуацію на Донбасі. Більш детально про Донбас вони говорили під час другої розмови,

«Я розумію, що вирішувати всі питання одразу — Донбас, Крим, припинення вогню — це дуже, дуже складно. І не буде в цьому прогресу. Тому я знаю, що треба вирішувати крок за кроком: з конкретними термінами, з конкретною кількістю, з конкретними людьми», — наголосив президент.

Зеленський також розповів, що під час другої розмови з Путіним вони домовилися про третю й про зустріч у «нормандському форматі».

Нагадаємо, радники глав країн «нормандської четвірки» зустрінуться 2 вересня у Берліні.

25 серпня стало відомо, що канцлерка Німеччини та президент Франції Еммануель Макрон працюють над організацією самітулідерів «нормандської четвірки» у Парижі. Макрон заявив, що зустріч відбудеться у вересні.

Під час зустрічі з Макроном президент Росії Володимир Путін заявив, що відчуває «обережний оптимізм» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Поділитись: