Радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон не виключає, що США можуть приєднатися до переговорів щодо Донбасу в «нормандському форматі».

Про це Болтон заявив у інтерв’ю «Радіо Свобода».

За його словами, якщо нинішні учасники цього формату — Німеччина, Франція, Україна та Росія — захочуть, то США з радістю приєднаються. Радник Трампа також вважає, що погодиться на це і Велика Британія.

Можливе розширення «нормандського формату» президент України Володимир Зеленський може обговорити з Трампом на зустрічі у Варшаві, додав Болтон.

«Я думаю, з точки зору США, вирішення питань щодо Донбасу та Криму, а також глобальніші питання на кшталт ролі Росії у Європі, використання військової сили у післявоєнній Європі — все це для США цікаво. Це не лише європейська тема — це глобальні питання», — наголосив він.

Болтон 27 серпня приїхав до України. В посольстві США це назвали демонстрацією підтримки України.

Нагадаємо, Франція анонсувала зустріч лідерів «нормандської четвірки» у вересні. Раніше Зеленський пропонував розширити цей формат і запросити США та Велику Британію.

7 серпня після загибелі на Донбасі чотирьох військових ЗСУ Зеленський зателефонував Путіну. «Це нас не наближує до миру», — наголосив він.

Також Зеленський закликав лідерів «нормандської четвірки» якомога швидше зібратися для відновлення перемовин.

Поділитись: