Президент України Володимир Зеленський 8 листопада підписав указ «Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави».

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«У документі йдеться про заходи, спрямовані на продовження структурних економічних реформ, запровадження додаткових механізмів для прискорення соціально-економічного розвитку України, підвищення рівня добробуту населення, гармонійного розвитку регіонів, впровадження європейських стандартів життя, зміцнення держави», — зазначили в ОП.

Зокрема, до кінця 2019 року уряд повинен вжити заходів щодо розробки, внесення на розгляд Верховної Ради та супроводу законопроєктів, які стосуватимуться таких питань:

 • створення умов для функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень в Україні та покращення якості й доступності відповідних послуг; 
 • функціонування внутрішнього водного транспорту, 
 • управління відходами;
 • протидії незаконному видобутку бурштину;
 • погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії, що утворилася до 1 липня 2019 року;
 • лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового;
 • лібералізації трудових відносин і оновлення законодавства про працю.

Крім того, до кінця року очікується розробка урядом проєктів законів щодо створення сприятливих умов для діяльності підприємців, зокрема запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок фізичних осіб – підприємців (ФОПів) та пом’якшення їхньої відповідальності за порушення порядку подання звітності.

Також Кабінет міністрів України до кінця року повинен розробити та затвердити план заходів щодо підвищення позицій України в рейтингу Світового банку Doing Business та завершити процедуру відокремлення діяльності з транспортування природного газу від діяльності з його видобутку та постачання і створення незалежного оператора газотранспортної системи України.

До 31 грудня 2019 року уряд також має забезпечити початок масштабної приватизації, зокрема визначити 5 об’єктів великої приватизації.

Крім того, уряд повинен забезпечити формування незалежних наглядових рад усіх державних банків та забезпечити підготовку до запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

Є ще кілька завдань, які уряд має виконати до кінця року:

 • затвердити план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;
 • впровадити перший етап реалізації проєкту «Е-малятко» та переглянути межі госпітальних округів;
 • запровадити нову сучасну методологію розрахунків прожиткового мінімуму з урахуванням європейських стандартів;
 • розробити технічне завдання електронної платформи «Е-ветеран».
 • впровадити нову об’єднану систему керівництва та управління силами оборони, що відповідатиме стандартам НАТО.

Також, згідно з указом, Комісія з питань правової реформи до 1 грудня 2019 року має подати на розгляд Президентові України пропозиції стосовно змін до Конституції в частині децентралізації влади.

Підписуючи указ, Зеленський також наголосив на пріоритетності продовження реформ фінансового та банківського секторів, зменшення частки непрацюючих кредитів у банківському секторі та запровадження найкращих міжнародних практик корпоративного управління у державних банках.

«Наша команда, уряд, НБУ, Фонд гарантування вкладів і я особисто докладемо всіх зусиль, щоб повернути кошти, витрачені на виплати вкладникам збанкрутілих і націоналізованого банків і на докапіталізацію державних банків через недобросовісних позичальників», — сказав президент.

Поділитись: