Зеленський підписав євроінтеграційний закон про спрощення авіаперевезень. Що зміниться?
Президент України Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний закон, який запроваджує низку європейських стандартів у галузі цивільної авіації України.
Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Як пояснили в міністерстві, йдеться про спрощення державного регулювання та створення передумов для «якнайшвидшого відновлення діяльності» вітчизняних авіаперевізників та аеродромів. Нові зміни адаптують українське законодавство до норм ЄС у галузі цивільної авіації.
Заступник очільника Мінінфраструктури Сергій Деркач зазначив, що лише одна з чотирьох пасажирських вітчизняних авіакомпаній продовжує працювати за кордоном. За його словами, відновлення галузі потребує рішень уже сьогодні, щоб компанії, які готові будуть літати в Україні в майбутньому, працювали вже за оновленими правилами.
«Ухвалений закон — про можливості для максимально швидкого відновлення авіасполучення, щойно це дозволить безпекова складова ... Ухвалені зміни ще більше наближають нас до ЄС та відновлення авіагалузі, роблять наш ринок більш зрозумілим для міжнародних компаній», — наголосив Деркач.
Що конкретно передбачає закон?
Він спрощує процедуру видавання сертифіката льотної придатності та дозволу на виконання польотів для окремих літаків, імпортованих в Україну. Якщо літак сертифіковано в Європейській агенції безпеки авіації (EASA), то не потрібно проходити повторну сертифікацію в Україні.
Також закон скасовує необхідність отримувати права на експлуатацію повітряних ліній українськими авіаперевізниками для виконання регулярних повітряних перевезень в Україні та за кордоном, а також для чартерних перевезень в Україні. Тепер сертифікованому авіаперевізнику достатньо погодження слотів у національних аеропортах.
Окрім того, раніше, щоб підприємство могло працювати на території аеропорту, потрібна була сертифікація, що займало від 3 до 6 місяців. Тепер сертифікація скасовується, але необхідно подати пакет документів, який підтверджує відповідність вимогам законодавства.
Обов'язкова сертифікація скасовується і для компаній, що надають агентські послуги з продажу повітряних перевезень, а також тих, які готують відповідний персонал.
- Поділитися: