Президент України Володимир Зеленський виступив за ухвалення законопроєкт №2571, яким забороняється повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

«Ми зробили все, щоб цей закон було ухвалено. Закон зараз передано у комітет, він буде розглядатися, мені здається, цього тижня. Впевнений, ми його ухвалимо, але ж ви розумієте, що у нас багато партій у Верховній Раді. Тому подивимося на результати. Мені здається, що це правильний закон», — заявив Зеленський під час ознайомлення з роботою програми дешевих кредитів, передає «Інетрфакс-Україна».

Окрім питання націоналізації ПриватБанку, законопроєкт №2571 врегульовує низку інших питань у банківській сфері. У разі його ухвалення, справу націоналізації ПриватБанку буде автоматично передано до Верховного суду. Ухвалення цього закону від України вимагає Міжнародний валютний фонд для того, аби почати нову кредитну програму про співпрацю.

Нагадаємо, що законопроєкт, яким не допускається повернення ПриватБанку Коломойському, зареєстрували у Раді 11 грудня.

Наразі справи про націоналізацію ПриватБанку перенесли на невизначений термін. Все через те, що судові процеси, у яких Коломойський оскаржує націоналізацію банку, прив’язали до рішення Верховного суду у справі про визнання пов’язаними з банком особами родини Суркісів. 31 січня Верховний суд переніс цю справу на невизначений термін.

9 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд апеляції про законність націоналізації ПриватБанку на 2020 рік. Рішення мають ухвалити після рішення іншого суду за позовом родини Суркісів, які вимагають визнати недійсною операцію з обміну їхніх вкладів на акції ПриватБанку, який відбувся в межах націоналізації.

Поділитись: