У Національному банку України повідомили, що серед основних вимог Міжнародного валютного фонду щодо підписання нової кредитної програми з Україною є необхідність ухвалення закону, який заборонить повернення збанкрутілих банків на ринок та ухвалення закону про ринок землі.

Про це повідомив голова правління Нацбанку Яків Смолій під час представлення рішення НБУ щодо облікової ставки 12 грудня.

«Залишилися незначні технічні моменти, практично. В першу чергу — закон про неможливість повернення банків на ринок, якщо вони перебувають у стадії ліквідації у Фонді гарантування… Друге — це створення єдиних юридичних осіб податкової та митної служби і тако питання, яке дуже плідно обговорювалося це обіг земель сільськогосподарського призначення», повідомив Смолій.

Він зазначив, що Україні потрібно ухвалити закон про недопущення повернення на ринок банків-банкрутів через те, що останнім часом на Національний банк продовжують подавати до судів власники збанкрутілих банків. Найбільш відомий судовий процес триває проти ексвласників ПриватБанку. У новому законі буде передбачено заборону на повернення цього банку.

Крім цього голова НБУ додав, що не очікує, що рада директорів МВФ затвердить нову кредитну програму з Україною до кінця 2019 року. Рішення ухвалять протягом першого кварталу 2020 року.

11 грудня у Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроєкт, який заборонить повернення ПриватБанку колишнім власникам.

8 грудня очільник Кабміну повідомляв, що Національний банк у співпраці з урядом готують законопроєкт, яким заборонять повертати неплатоспроможні банки їхнім колишнім власникам.

Прем’єр уточнив, що не знає, коли саме законопроєкт ухвалять, однак це стане «питанням найближчого майбутнього».

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що ексвласники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.

Поділитись: