Президент Володимир Зеленський (по центру), прем'єр Денис Шмигаль (ліворуч) та інші чиновники вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС, Київщина, 26 квітня 2020 року
Фото:

Офіс президента

Президент Володимир Зеленський побував на Чорнобильській атомній електростанції, вшанувавши пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС, й одразу по тому зустрівся з рятувальниками, які гасять лісові пожежі в зоні відчуження.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Президент, прем’єр Денис Шмигаль та інші чиновники поклали квіти до пам'ятника Героям Чорнобиля, розташованого біля енергоблока, де стався вибух у 1986 році.

«Чорнобильська катастрофа — це, без перебільшення, лихо планетарного масштабу», — сказав Зеленський.

Згодом глава держави зустрівся з рятувальниками, які вже навесні 2020 року продовжують гасити залишки масштабних лісових пожеж у зоні відчуження ЧАЕС. Він зокрема вручив нагороди 22 рятувальникам.

До цього Зеленський облетів на гелікоптері ділянку, яка горіла — загалом понад 11 тисяч гектарів.

«Ми вам вдячні за вашу велику роботу. Зараз на висоті, з гвинтокрила, ми побачили справжній результат вашої праці. Ви для нас — герої», — сказав президент.

Сьогодні, 26 квітня, 34 річниця аварії на Чорнобильській АЕС.

Нагадаємо, у Чорнобильській зоні пожежі почалися з 4 квітня. На гасіння відкритого вогню рятувальникам знадобилося 10 днів. Досі продовжують тліти окремі осередки.

Поділитись: