Президент Володимир Зеленський запропонував створити в Києві штаб-квартиру міжнародного офісу з протидії дезінформації та пропаганді.

Про це він заявив у своєму виступі на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Глава держави запевнив, що Україна може стати ініціатором створення такої організації, тому що має досвід у боротьбі з інформаційними атаками.

«Україна як одна з держав, яка з 2014-го активно протидіє пропаганді та інформаційним атакам, готова ініціювати створення в Києві штаб-квартири міжнародного офісу з протидії дезінформації та пропаганді», — зазначив президент.

Що ще було в його виступі?

Також на загальних дебатах Генасамблеї ООН Зеленський заявив, що безпекові механізми Ради Безпеки ООН потребують удосконалення, щоб її члени (Росія) не зловживали правом вето, одночасно порушуючи суверенітет України.

Окрім цього, він запросив друзів України до участі у створенні міжнародної Кримської платформи щодо деокупації півострова та закликав підтримати оновлену резолюцію стосовно ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму.

Чому Зеленський записав відеозвернення, а не приїхав особисто?

Ще у травні Генеральний секретар ООН Антоніу Гутереш закликав лідерів держав не приїжджати до штаб-квартири Організації в Нью-Йорку для сесії Генасамблеї. Як пояснив Гутереш, через пандемію коронавірусу лідери держав «навряд чи зберуться» особисто.

Більшість лідерів записали відеозвернення до Генасамблеї ООН. Вони виголошуватимуться з 22 по 26 вересня, їх представлятиме представник національної делегації відповідної країни в ООН. Утім кожен лідер має право приїхати особисто й виголосити промову.

Усі учасники сесії Генасамблеї мають дотримуватися заходів безпеки: перебувати на безпечній відстані й носити маски або респіратори. У разі порушення цих правил голова сесії може зробити зауваження або навіть дочасно завершити засідання.

Поділитись: