Генеральний секретар ООН Антоніу Гутереш звернувся до очільників країн світу з пропозицією записати відео зі своїми виступами для наступної сесії Генеральної Асамблеї — бо через пандемію коронавірусу «дуже малоймовірно», що вони зможуть приїхати особисто.

Мається на увазі також епідемія коронавірусу в американському місті Нью-Йорк, де розташована штаб-квартира ООН — вона одна з найтяжчих у США, передає Reuters.

Гутереш висловив свої пропозиції в листі до лідерів 193 країн-членів ООН, де зазначив, що через неможливість очного проведення традиційної сесії Генасамблеї в кінці 2020 року слід розглянути, зокрема, й можливість відеозвернень.

Інший варіант — перенести зустріч на високому рівні на 2021 рік, вперше в історії Генеральної Асамблеї ООН. Сам Гутереш вважає відеозвернення кращим вибором.

«Це також дозволить Організації продовжити роботу, хоч і в іншому форматі, а світовим лідерам — донести власні думки з приводу важливих міжнародних питань, зокрема й міжнародного реагування на пандемію, а ще почути думки інших лідерів», — йдеться у зверненні Генерального секретаря ООН.

Наразі, як зазначає Reuters, Генеральна Асамблея та Рада Безпеки ООН вже два місяці працюють у режимі віддаленої роботи. Скоріш за все, так триватиме щонайменше до кінця червня.

Поділитись: