Зеленський провів Ставку на Рівненській АЕС. Говорили про посилення північного напрямку й охорону станції

Володимир Зеленський провів Ставку на Рівненській АЕС
Володимир Зеленський провів Ставку на Рівненській АЕСОфіс презиеднта

Президент Володимир Зеленський повідомив, що 1 липня провів виїзну Ставку верховного головнокомандувача. Для цього зібралися на Рівненській атомній електростанції, щоб «на місці оцінити будь—які можливі загрози станції».

Про це повідомили глава держави у Telegram, а також пресслужба Офісу президента.

Так, на Ставці доповідали Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов про ймовірні варіанти дій противника щодо Рівненської АЕС.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, командувач ОСУВ «Північ» Сергій Наєв, командувач Нацгвардії Юрій Лебідь і голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко доповіли про організацію системи охорони й оборони РАЕС.

Голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь поінформував учасників Ставки про стан кіберзахисту атомної станції. Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль і командувач ОУВ «Волинь» Володимир Миронюк доповіли про будівництво оборонних рубежів і соціально-економічну ситуацію в регіоні.

Чому заговорили про загрозу з півночі?

Після невдалої спроби заколоту в росії кремль вирішив відправити власника ПВК «Вагнер» євгена пригожина до Білорусі. Про це домовився самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко. У кремлі обіцяли, що кримінальне провадження стосовно пригожина припинять, а «вагнерівців» влада не переслідуватиме за спробу заколоту.

Президент рф володимир путін раніше зазначав, що кремль та організатори заколоту домовилися, що принаймні частина бійців ПВК «Вагнер» може «з власної волі» оселитися на території Білорусі. Йдеться насамперед про тих, хто брав безпосередню участь у заколоті.

У Держприкордонслужбі України 27 червня стверджували, що не бачать, аби в Білорусі почали будівництво таборів для розміщення бойовиків ПВК «Вагнер». Появи угруповання «вагнерівців» на території Білорусі також не зафіксували.

Сам Лукашенко казав, що в Білорусі таборів для ПВК «Вагнер» не будують, і загони пригожина залишаються на окупованій території Луганській області. А втім, якщо вони захочуть, у Білорусі їм можуть виділити територію покинутої військової частини, стверджував він.

А втім, журналісти «Радіо Свобода» помітили на супутникових знімках місце можливого польового табору «вагнерівців» у Білорусі — йдеться про колишню військову частину в селі Цель, за 90 кілометрів від Мінська.

Президент Володимир Зеленський вважає, що контингент «вагнерівців», який може передислокуватися до Білорусі, не здатний серйозно загрожувати Україні з півночі. Командувач Сергій Наєв запевняє, що якщо ж таке станеться і ворог спробує перетнути державний кордон, «для них це буде не що інше, як самогубство».

30 червня Ставка верховного головнокомандувача доручила головнокомандувачу Збройних сил Валерію Залужному та командувачу «Півночі» Сергію Наєву посилити північний напрямок.